Svet.SlajderСвет

САД внимателно ги следат случувањата на руско-украинската граница

Портпаролот на американскиот Стејт департмент Нед Прајс изјави дека Вашингтон „ќе продолжи внимателно да ја следи“ ситуацијата на руската граница со Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close