Svet.SlajderСветСвет.Портал

САД: Владата вети вакцини за мигрантите без документи

Американската Влада вети пристап до вакцини против коронавирус за мигрантите без документи и другите граѓани и соопшти дека центрите за вакцинација ќе бидат зоните, без имиграциско процесуирање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close