Дописници СветСветСвет.Портал

САД спремаат санкции против Русија за кибернападите и труењето и прогонот на Навални

За неколку недели САД ќе одговорат на непријателските акции на Русија поврзани со кибернападите и ситуацијата со прогонот на опозицискиот лидер Алексеј Навални, соопшти денеска портпаролот на Белата куќа Џен Псаки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close