0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

САД со осуда за руската брутална тактика против демонстрантите од опозицијата

„САД ја осудуваат континуираната употреба на руска брутална тактика кон мирните демонстранти и новинарите што се спроведува веќе втора недела и повторно повикуваат на ослободување на уапсените, вклучувајќи го и Алексеј Навални“, објави Блинкен на Твитер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close