0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

САД со охрабрување билатералните прашања да се решаваат надвор од евроинтеративниот процес

Северна Македонија и земјите-членки на Европската Унија добија охрабрување од САД да продолжат да бараат решение за билатералните прашања надвор од процесот за интеграција на земјава во ЕУ. САД, преку помошникот државен секретар за европски и евроазиски прашања во Стејт Департментот, Филип Рикер во писмото кое го испрати до премиерот Зоран Заев, порачаа дека треба да оствариме прогрес во овие аспирации со отворање и затворање на поглавјата во преговорите со ЕУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close