Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

САД се за создавање две држави како решение на израелско-палестинскиот конфликт 

За време на телефонскиот разговор меѓу државниот секретар Ентони Блинкен и министерот за надворешни работи на Израел, Габи Ашкенази, Блинкен изјави дека решението на израелско-палестинскиот конфликт врз основа на две држави би било најповолното за иднината на Израел, синоќа соопшти американскиот Стејт департмент. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close