0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

САД се приближуваат до 500.000 смртни случаи на коронавирусот

Имунологот Ентони Фаучи изјави дека бројката од 500.000 жртви е речиси за 70.000 повеќе од американските жртви во Втората светска војна.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close