СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД разузнавање: Дел од поморските сили на Иран се во борбена готовност

Разузнавачките податоци покажуваат дека нивото на борбена готовност на некои ирански поморски сили во Персискиот залив е зголемено во изминатите 48 часа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close