СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД разгледуваат вакцинирање со половина доза од вакцината на „Модерна“

Американската Влада ја разгледува можноста за вакцинирање на луѓе со половина доза од вакцината на фармацевтската компанија Модерна, во обид да се забрза вакцинацијата на населението, изјави денеска Мосиф Слои, шеф на државната операција Warp Speed.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close