Svet.SlajderСветСвет.Портал

САД разгледуваат опции за судење на напаѓачите на Капитол според федерален закон за организиран криминал

Министерството за правда на САД разгледува дали да ги гони членовите на екстремно десничарските групи вклучени во нападот на Капитол на 6 јануари според федералниот закон што најчесто се користи против организирани криминал.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close