Svet.SlajderСветСвет.Портал

САД привремено ја замрзнуваат одлуката за повлекување војници од Германија

Новата американска администрација во моментов ја замрзнува минатогодишната одлука за повлекување значителен број на војници од американските трупи во Германија, изјави во денешниот телефонски брифинг командантот на Европската команда на вооружените сили на САД, генерал Тод Волтерс

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close