Svet.SlajderСветСвет.Портал

САД предупредуваат дека Северен поток 2 „ја поткопува трансатлантската безбедност“

Американскиот Стејт департмент соопшти дека гасоводот „Северен поток 2“, кој треба да пренесува природен гас од Русија до Германија преку Балтичко Море, ја нарушува трансатлантската безбедност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close