БалканБалкан.ПорталДописници Свет

САД ѝ предложи на Грција билатерален договор за фрегати

Предлог за билатерален договор за фрегати, доставила американската воена морнарица до министерот за одбрана на Грција Никос Панајотопулос, како што преку Твитер соопшти амбасадорот на САД во Атина Џефри Пајат, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close