Svet.SlajderСветСвет.Портал

САД повлекоа носач на авиони од Блискиот исток

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден повлече носач на авиони од Персискиот Залив, што е потенцијален сигнал за намалување на тензиите со Иран, кои се зголемија за време на управата на поранешниот претседател Доналд Трамп.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close