Svet.SlajderСветСвет.Портал

САД повикаа на ослободување на борците за демократија во Хонг Конг

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен повика на итно ослободување на дисидентите во Хонг Конг, обвинети и притворени според новиот закон за национална безбедност на Пекинг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close