0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

САД подготвуваат закон за санкции за Русија поради Навални

Група американски сенатори од двете партии го претставија нацрт законот за санкции против Русија пред американскиот Конгрес поради ситуацијата со рускиот опозиционер Алексеј Навални, соопшти прес-службата на сенаторот Марк Рубио, републиканец од Флорида.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close