Дописници СветСвет

САД подготвуваат 300 милиони долари дополнителна хуманитарна помош за Авганистан

Како дел од заложбите за поддршка на народот на Авганистан, администрацијата на САД работи со Конгресот за обезбедување 300 милиони долари дополнителна хуманитарна помош за Авганистан во 2021 година, соопшти денеска Стејт департментот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close