Svet.SlajderСветСвет.Портал

САД подготвени да укинат некои санкции, Иран бара повеќе

САД на нуклеарните преговори во Виена изразија подготвеност да повлечат многу од своите санкции против Иран, но Техеран бара повеќе, изјави за државните медиуми иранскиот врховен преговарач Абас Аракчи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close