Svet.SlajderСветСвет.Портал

САД планираат да ја укинат поддршката за офанзивни операции во Јемен

Џејк Саливен, советник за национална безбедност на американскиот претседател Џо Бајден, денеска најави промена на политиката на САД кон Јемен односно укинување на поддршката за офанзивните операции

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close