СветСвет.Портал

САД: Откажано давањето азил на мигрантите во Тексас

САД наеднаш ги откажаа претходно утврдените планови да им се одобри азил на мигрантите на двете влезни точки во Тексас, со што се намали надежта на стотици луѓе кои повеќе месеци чекаат во Мексико да влезат во САД, иако новиот американски претседател Џо Бајден вети дека ќе ја измени тврдата политика на неговиот претходник Доналд Трамп кон мигрантите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close