Svet.SlajderСветСвет.Портал

САД обвинија тројца севернокорејски програмери за хакерски напади

Тие го обвинуваат Генералното биро за извидување, највисоката севернокорејска разузнавачка служба, за учество во глобалниот заговор во кој се украдени криптовалути во вредност од над 1,3 милијарда американски долари од банки и компании, како и за упад во филмското студио на Сони во 2014 година во Холивуд поради филм што не и се допаднал на севернокорејската Влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close