0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

САД обвинија хакери од Северна Кореја за кражба на 1,3 милијарди долари во криптовалута

Министерството за правда на САД обвини тројца севернокорејски хакери за кражба на криптовалута и традиционална валута од банки и други институции во износ од 1,3 милијарди долари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close