0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderСвет

САД нема да донираат вакцини додека не се вакцинираат повеќето Американци

Администрацијата на претседателот Џо Бајден нема да им донира на сиромашните земји вакцина против коронавирусот што САД ја набавија, пред да бидат вакцинирани повеќето Американци, изјави претставник на администрацијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close