Европа

САД не го признаваат Лукашенко за претседател на Белорусија

За САД, Александар Лукашенко не е легитимно избран претседател на Белорусија, изјави неименуван претставник на Стејт департментот за „РИА Новости“

Back to top button
Close
Close