0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД најавуваат вакцинација како услов за странските патници

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден ги најави првите чекори кон донесување мерка според која сите странски посетители во САД мора да бидат вакцинирани против коронавирусот.

Back to top button
Close
Close