СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД купиле 200 милиони дополнителни дози на вакцината Фајзер/Бионтек

Американската компанија „Фајзер“ и нејзиниот германски партнер „Бионтек“ денеска соопштија дека американската Влада купила 200 милиони дополнителни дози од нивната вакцина против „Ковид-19“ и оти имаат опција да се купи нова верзија на вакцината против Делта сојот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close