СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД извршија воздушни напади врз талибанците за поддршка на Авганистан

Соединетите Американски Држави извршија воздушни напади за поддршка на авганистанската влада која е под притисок на талибанците додека странските сили предводени од САД се повлекуваат од земјата.

Back to top button
Close
Close