Svet.SlajderСветСвет.Портал

САД истражуваат нов смртен случај и хоспитализација по вакцинирање со Џонсон и Џонсон

Американскиот центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) истражува смрт на жена од Орегон и хоспитализација на друга жена во Тексас, откако примиле вакцина против Ковид-19 на Џонсон и Џонсон, соопштија здравствените власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close