Svet.SlajderСвет

САД и Јужна Кореја посветени на дипломатски методи за денуклеаризација на Корејскиот полуостров

Соединетите Американски Држави и Република Кореја се посветени на дипломатските методи за постигнување денуклеаризација на Корејскиот полуостров, како и за нормализирање на односите меѓу Вашингтон и Пјонгјанг, јави ТАСС, повикувајќи се на изјава на заменик државниот секретар на САД, Стивен Биган.

Back to top button
Close
Close