Свет

САД и Русија разговараат во Женева за нуклеарната стабилност

Заменичката на американскиот државен секретар Венди Шерман и рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Рјабков ги предводат своите делегации на состанокот во американската дипломатска мисија во Женева.

Back to top button
Close
Close