Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

САД и Русија го продолжија Договорот за стратешко нуклеарно вооружување на пет години 

САД денеска формално прифатија продолжување на Договорот за стратешко нуклеарно вооружување (СТАРТ) со Русија на рок од пет години, откако Договорот помеѓу двете сили требаше да истече за два дена

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close