0_Спорт.ПорталКошаркаСпорт.Слајдер

САД и Летонија победници на олимпискиот баскет турнир

Американките во финалето ја совладаа Русија со 18:15, додека во натпреварот за бронзениот медал, Кина беше поуспешна од Франција со 16:14. Русија остана без златен медал и во машкото баскет финале, откако загуби од Летонија со 21:18, додека бронзениот медал го освои Србија со триумфот од 21:10 над Белгија

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close