Svet.SlajderСветСвет.Портал

САД и Израел имаат заеднички став за истрагата на Меѓународниот кривичен суд

Американската потпретседателка Камала Харис во вчерашниот телефонски разговор со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ја потенцира посветеноста на САД на безбедноста на Израел во момент кога земјата се соочува со официјална истрага на Меѓународниот кривичен суд

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close