БизнисБизнис.ПорталНекатегоризираноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД и Германија ќе објават договор за гасоводот „Северен поток 2“

Соединетите Американски Држави и Германија наредните денови ќе објават договор за решавање на долгогодишниот спор за гасоводот „Северен поток 2“, вреден 11 милијарди долари.

Back to top button
Close
Close