СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД и Франција ги предупредија иранските власти за нуклеарниот договор

Соединетите Американски Држави и Франција денеска ги предупредија новите ирански власти дека истекува времето за спас на иранскиот нуклеарен договор и дека мора да донесат „тешки“, но „храбри одлуки“.

Back to top button
Close
Close