0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД и европските членки на СБ на ОН побараа од ИКАО итна истрага за белоруското пренасочување на авионот на „Рајанер“

Инцидентот е „без преседан и неприфатлив“ и белоруските власти треба во целост да одговораат, се наведува во соопштението, во кое акцијата на Белорусија е „силно осудена“ и се повикува на итно ослободување на патникот во авионот,  белорускиот опозициски блогер Роман Проташевич и неговата девојка, уапсени кога авионот слетал во Минск.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close