0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

САД и ЕУ споделуваат исти вредности и овозможуваат стекнување на знаења и искуства на младите од С Македонија

САД и ЕУ споделуваат исти вредности и овозможуваат стекнување на знаења и искуства на младите од Северна Македонија во насока на поддршка на политичкиот и економски развој, поддршка на реформите кои се пред се од значење на граѓаните на земјата, порачаа американската амбасадорка Кејт Мари Брнз и евроамбасадорот Дејвид Гир на денешната панел дискусија  „Алумни од САД размена и ЕУ Еразмус плус програми: размена на искуства и знаења“, во организација на Македонско американската алумни асоцијација МААА и Унијата на европски федералисти на Македонија УЕФМ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close