БалканДописници Свет

САД и донираа на Албанија медицинска опрема во вредност од  милион долари  

Европската команда на САД донираше медицинска опрема во вредност од околу милион долари против Ковид-19 за болницата „Мајка Тереза“ во Тирана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close