СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД и доделуваат на Украина допoлнителна економска помош од три милијарди долари

САД ќе и доделат на Украина уште три милијарди долари економска помош по потпишување меморандум на разбирање, соопштија денеска од Белата куќа.

Back to top button
Close
Close