Дописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД и 20 други земји со осуда за кршењето на човековите права на Куба

Демократите од целиот свет денеска се единствени во поддршката на кубанскиот народ и го повикуваат владата на Куба да ги послуша барањата на Кубанците за универзални човекови права, изјави денеска државниот секретар Ентони Блинкен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close