Svet.SlajderСветСвет.Портал

САД: Хутите пропуштија клучна можност за мир во Јемен

САД сметаат дека јеменските Хути ја пропуштиле најважната можност да ја покажат својата посветеност на мирот одбивајќи да се сретнат со посредникот на Обединетите нации во Оман.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close