Македонија.СлајдерСветСвет.Портал

САД го вооружуваат Тајван со 40 хаубици од 155 милиметри

Британските медиуми наведуваат дека соопштението од Пентагон доаѓа по минатогодишната продажба на оружје за оваа островска земја, во која беа вклучени беспилотни летала и ракети земја-вода и земја-воздух, што имаше за цел подобрување на воените и тактички способности на Тајван и да се обесхрабри Кина да не планира инвазија на островот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close