СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД го поздравуваат договорот за формирање нова либанска влада

Соединетите Американски Држави го поздравуваат договорот на либанските лидери за формирање нова влада со мандатарот Наџиб Микати, изјави портпаролот на Стејт департментот, Нед Прајс.

Back to top button
Close
Close