Svet.SlajderСветСвет.Портал

САД го поздравија воспоставувањето односи меѓу Израел и Косово

Портпаролот на Стејт департментот Нед Прајс им честиташе на Израел и Косово за официјалното воспоставување дипломатските односи, оценувајќи дека се работи за „историски ден“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close