СветСвет.Слајдер

САД го повикаа Иран да ги продолжи преговорите за нукларната програма

Амриканските власти денеска го повикаа новиот претседател на Иран, Ебрахим Раиси што е можно побрзо да ги продолжи преговорите за иранската нуклеарна програма, што беа прекинати пред неклку недели

Back to top button
Close
Close