0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.Портал

САД го поддржуваат суверенитетот и територијалниот интегритет на БиХ

Ова е пораката од американскиот Стејт департмент во писмениот одговор на барањето на Гласот на Америка да ги коментира извештаите на медиумите за наводен нон-пејпер со кој се предлага прекројување на границите на Балканот, вклучително и на БиХ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close