СветСвет.Портал

САД го осудија преземањето на власта во Мјанмар од страна на војската

Американскиот претседател Џо Бајден е запозанат со апсењето на премиерката на Мјанмар, Анг Сан Су Чи, по извршениот државен удар од страна на војската, соопшти Белата куќа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close