Дописници СветСветСвет.Портал

САД го осудија апсењето на Навални 

САД силно го осудуваат апсењето на рускиот опозиционер Алексеј Навални и бараат негово „безусловно ослободување веднаш“, соопшти синоќа американскиот Стејт департмент.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close