Дописници СветСветСвет.Слајдер

САД го одложуваат укинувањето на политиката на протерување на мигрантите од јужната граница

САД се очекува да го одложат укинувањето на политиката на протерување на мигрантите кои изминативе месеци доаѓаат во зголемен број на јужната граница. Одложувањето е поради ширење на „делта“ сојот во земјата, американски медиуми цитираа извори запознати со ситуацијата. За републиканците пак, ситуацијата со напливот на мигранти од Јужна Америка е „криза на Бајден“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close