Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

САД го одбележуваат Денот на Мартин Лутер Кинг, во услови на пандемија и закани од насилство 

Во САД денеска се одбележува Ден на Мартин Лутер Кинг- помладиот. Чествувањата по повод роденденот на еден од најпознатите лидери на Афроамериканците во САД, се случува во услови на глобална пандемија и потецијално насилство, во пресрет на инаугурацијата на Џозеф Бајден. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close